13:34 21 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

وزیر امور خارجه آلمان روز جمعه اعلام کرد که سفارت کشورش در کابل به علت وضعیت امنیتی در افغانستان روند کاهش و خروج شماری از کارکنان خود را آغاز کرده است.

به گزارش اسپوتنیک، هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان به خبرنگاران گفت: آلمان به دلیل اوضاع وخیم امنیتی در افغانستان، کارکنان سفارت خود در کابل را به حداقل نیروی عملیاتی لازم کاهش می‌دهد.

ماس در ادامه افزود: تیم پشتیبانی بحران بلافاصله به پایتخت افغانستان فرستاده می‌شود تا امنیت سفارت را افزایش دهد.

وی از همه شهروندان آلمانی خواست که فوراً افغانستان را ترک کنند و افزود که پرواز‌های چارتری برای خروج دیپلمات‌ها و کارکنان محلی که در سفارت کار می‌کنند، پیش‌بینی می‌شود.

وزیر امور خارجه آلمان همچنین گفت ویزا برای افغان‌ها نیز در آینده در آلمان صادر می‌شود تا روند خروج مردم از این کشور تسریع یابد.

اتحادیه اروپا، همزمان با پیشروی‌های سریع نیرو‌های طالبان در افغانستان و ادعای تازه این گروه در باره تسلط بر ولایت‌های بادغیس و هلمند، تهدید کرد که طالبان در صورت مسلط شدن بر افغانستان، با انزوای بین‌المللی روبه رو خواهد شد.

با تشدید حملات طالبان به شهر‌های افغانستان، سازمان‌های اطلاعاتی امریکا پیش بینی کرده اند که نیرو‌های این گروه تا 90 روز دیگر، کابل پایتخت را تصرف کنند.

بریتانیا روز پنجشنبه همزمان با پیشروی گسترده نیرو‌های طالبان در سراسر افغانستان، اعلام کرد که برای تضمین خروج امن دیپلمات ها، نظامیان، شهروندان و تا چهار هزار تن از کارکنان افغان انگلیس از افغانستان، فوری 600 نظامی دیگر به این کشور اعزام خواهد کرد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر