18:42 25 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 20
ما را در دنبال کنید

وزارت دفاع یا پنتاگون ایالات متحده امریکا می‌گوید که روزانه هزاران مترجم افغان را که با نیروهایی ما در افغانستان همکاری کرده‌اند از کابل خارج خواهیم کرد.

به گزارش اسپوتنیک، جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع امریکا گفت که ایالات متحده قادر خواهد بود روزانه هزاران مترجم افغان را پس از آن سه هزار نیروی اضافی برای تخلیه وارد فرودگاه کابل می‌شوند، از کشور خارج کند.

کربی در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: ما قادر خواهیم بود روزانه هزاران (افغان‌هایی با امریکایی در افغانستان همکاری کرده‌اند) را از این کشور خارج کنیم.

پیش از این واشنگتن اعلام کرده بود که قصد دارد برای محافظت از جان هزاران نیروی افغانی از جمله مترجم، راننده و سایر افرادی که با نیروهای آمریکایی در افغانستان همکاری داشته‌اند تا زمان آماده شدن روادید امریکا، به یک کشور سوم منتقل کند.

کشورهای آلمان و فرانسه نیز پیش از این گفته بودند که همکاران محلی نظامیان خود را از افغانستان خارج و به آنها اقامت اعطا می‌کنند.

توافق بین امریکا و طالبان در فبروری سال 2020  در دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ رئیس‌جمهور وقت امریکا، منعقد شد. جو بایدن رئیس‌جمهور فعلی امریکا، در اپریل سال جاری اعلام کرد که کشورش تا 20 سنبله برابر با بیستمین سالگرد حملات تروریستی یازدهم سپتمبر 2001 در این کشور، همه نیروهای خود را از افغانستان خارج می کند و پایان مأموریت نیروهای ارتش امریکا از افغانستان را 31 اگست اعلام کرد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر