03:32 20 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

همزمان با افزایش احتمال تخلیه سفارت آمریکا در کابل، این سفارت از کارکنانش خواست تا اسناد محرمانه و چیزهایی که می‌تواند به عنوان تبلیغات منفی علیه آن‌ها استفاده شود را معدوم کنند.

 

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از یورو نیوز، سفارت آمریکا از کارکنانش خواسته تا از زباله‌سوزها، مواد تجزیه کننده و سطل‌های مخصوص سوزاندن داخل محوطه سفارت برای از بین بردن اسناد محرمانه استفاده کنند.

براساس این گزارش، سفارت آمریکا همچنین از کارکنانش خواسته تا هر چیزی که می‌تواند در تبلیغات سوء علیه آن‌ها استفاده گردد را از بین ببرند.

بنابر همین گزارش این تصمیم در حالی اتخاذ می‌شود که یک مقام دیپلماتیک ایالات متحده می‌گوید براساس برآوردهای یکی از دستگاه‌های اطلاعاتی، این احتمال وجود دارد که کابل در 7 روز و یا حتی 72 ساعت آینده کاملا محاصره شود.

ایالات متحده با وجود اعزام نیروی نظامی بیشتر به افغانستان برای خارج کردن شهروندان این کشور و تضمین ادامه فعالیت دیپلماتیک، بسیاری از کارکنان سفارت خود را هم از پایتخت افغانستان جنگ‌زده خارج می‌کند.

در حالی که کابل هنوز به طور مستقیم تهدید نشده است اما ترس از سقوط پایتخت بیش از پیش در بین شهروندان این شهر دیده می‌شود. با این حال طبق آخرین ارزیابی‌های اطلاعاتی ارتش آمریکا، کابل ممکن است در مدت 30 روز آینده تحت فشار نیروهای طالبان قرار گیرد و اگر روندهای کنونی ادامه یابد این نیروها می‌توانند در چند ماه آینده کنترل کامل افغانستان را به دست گیرند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر