23:46 18 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

یک سیاستمدار سرشناس عراقی با کنایه به پیشروی سریع طالبان نوشت که نقش امریکا در 20 سال گذشته در تجهیز و آموزش ارتش افغانستان چه بوده است؟


به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، عزت الشابندر، نماینده سابق پارلمان عراق، سیاستمدار و تحلیلگر سیاسی سرشناس عراق در صفحه توئیتری خود به نوع تجهیز و آموزش ارتش افغانستان به دست آمریکا کنایه زد.

او نوشت: «پس از شکست سنگین دولت و ارتش افغانستان که توسط آمریکا تجهیز شده و آموزش دیده است، این سوال مطرح می شود که کارشناسان و مستشاران آمرکیایی در طول بیست سال گذشته چه می کرده‌اند؟ آنها در خدمت طالبان بوده‌اند یا ارتش افغانستان.»

شرایط ارتش افغانستان در روزهای اخیر در مقابل طالبان با ۲۰ سال تجهیز و آموزش می‌تواند برای عراقی‌ها قابل توجه باشد. بی نتیجه بودن سال‌ها آموزش نظامیان ارتش افغانستان به دست آمریکا در حالی است که این روزها در عراق نیز بحث باقی ماندن مربیان نظامی و مستشاران آمریکا برای آموزش ارتش عراق مطرح است.

یادآوری می کنیم، که طالبان از ماه اپریل در حالیکه نیروهای خارجی پس از ۲۰ سال خروج خود را از افغانستان تکمیل می‌کنند، حملاتش را برای شکست دولت کابل افزایش داده است. بنابر گزارش برخی منابع، در حال حاضر این گروه حدود دو سوم خاک افغانستان را در کنترل خود دارد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر