22:42 21 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 04
ما را در دنبال کنید

وزیر خارجه ایالات متحده امریکا نسبت به انتقادات مربوط به خروج «عجولانه» امریکا از افغانستان واکنش نشان داد.

به گزارش اسپوتنیک، انتونی بلینکن، وزیر امور خارجه امریکا می‌گوید که طالبان (گروه ممنوع در روسیه) حتی اگر واشنگتن تصمیم به خروج نیروهایش از افغانستان را نمی‌گرفت، حملات تهاجمی خود را آغاز می‌کردند. وی نسبت به انتقاد مربوط به خروج امریکا از افغانستان، این مطلب را در مصاحبه با سی‌ان‌ان بیان کرد.

به گفته وی، ارتش امریکا در نخست در افغانستان به‌خاطر مستقر شده بود تا تهدید تروریستی در منطقه را از بین ببرد و به آن هدف رسید. علاوه براین، وزیر امور خارجه امریکا تاکید کرد، واشنگتن در جریان حضور خود میلیاردها دالر برای تقویت نیروهای مسلح افغانستان سرمایه‌گذاری کرد و آنها را به «پیشرفته‌ترین سلاح‌ها» مجهز کرده است.

این دیپلمات امریکایی همچنان خاطرنشان کرد که ادامه خروج ارتش امریکا از افغانستان برای واشنگتن بی‌ضرر است، زیرا این امر به نفع رقبای استراتژیک امریکا خواهد بود.

وی گفت: من فکر می‌کنم اکثر رقبای استراتژیک ما در جهان می‌خواهند که ما یک، پنج و یا هم ده سال دیگر در افغانستان بمانیم.

آخرین نیروهای امریکایی قرار است 31 اگست از افغانستان خارج شوند و به جنگ 20 ساله‌ای که ایالات متحده درگیرش بود پایان دهند.

از تاریخ 14 آپریل که  جو بایدن، رئیس‌جمهور امریکا این تاریخ را اعلام کرد، طالبان مناطق زیادی از افغانستان را تحت کنترول خود گرفتند و روز سه شنبه مرکز دو ایالت دیگر در غرب و شمال کشور را تصرف کردند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر