14:08 23 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 23
ما را در دنبال کنید

 نماینده ویژه وزارت امور خارجه روسیه در مورد فرار رئیس جمهور غنی گفت: او به گونه بسیار مشکوک انتخاب شد، بد حکومت کرد و سرانجام به گونه شرم‌آور فرار نمود.

 به گزارش اسپوتنیک، ضمیر کابلوف، نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور افغانستان، مدیر بخش دوم آسیایی در وزارت امورخارجه این کشور، گفت که اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان که در آخرین سخنرانی خود گفته بود تا آخرین نفس  به عنوان رئیس جمهور افغانستان حتا حاضر است جان خود را فدا کند؛ باید به خاطر فرار شرمناک خود به مردم افغانستان پاسخگو باشد.

به گفته نماینده ویژه روسیه: «او با تردید انتخاب شد، بد حکومت نمود و با شرمندگی تمام کرد . من تعریف دیگری در رابطه با این شخص ندارم.

 کابلوف در مصاحبه با کانال تلویزیونی زوزدا گفت: «غنی سزاوار آن است که توسط مردم افغانستان محاکمه شود و باید پاسخگو باشد».

گفتنی است که روز یکشنبه با فرار رئیس جمهور افغانستان و دیپلمات‌ها از کابل، طالبان اعلام کرد که جنگ تمام شده است. به دنبال آن، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان گفت نوع و شکل دولت جدید در افغانستان به زودی مشخص می شود و افزود که طالبان نمی خواهند در انزوا زندگی کنند و خواستار روابط بین‌المللی مسالمت آمیز است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر