21:15 21 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

پژوهشگر افغان در خصوص اوضاع شهر کابل می گوید که آنان نمی توانند از خانه بیرون شوند.

یکی از پژوهشگران افغانستان که چندی پیشین پیام‌نامه خود را در ترکیه دفاع کرده بود و در حال حاضر در کابل کار می‌کند با خبرگزاری اسپوتنیک ترکی در خصوص اوضاع امنیتی پایتخت افغانستان صحبت کرد. او به دلیل اوضاع بد امنیتی نام اش را فاش نساخت.

او تاکید دارد: "ما در حاضر در خانه هستیم،  نمی توانیم به سرک بیرون شویم، بخاطر در همه جا جنگجویان گروه طالبان حضور دارند، ما اطلاع یافتیم که آنان به خانه کسانی‌که در دولت کار می‌کردند حمله می کنند، . من شنیدم که این جنگجویان در حال جستجو در خانه جنرال ها و افسران ارتش افغانستان اند. اگر یافتند با خود به زندان می‌برند، آنها می گویند بعد از سربازان نوبت روزنامه نگاران و دانشمندان خواهد بود".

به گفته این آکادمیسک، شماری از کارمندان دولت به امید خروج از کشور به فردوگاه رفتند: "مردم تلاش خود را برای سوار شدن به هواپیما در فرودگاه ادامه می دهند. ما سه نفر در خانه ماندیم. جنگجویان مردم را در سرک متوقف می‌کنند و هویت شان می‌پرسند، آن‌ها دنبال کارمندان دولت استند، آنان فهرستی را که از مقام‌های که با دولت افغانستان کار کرده اند در اختیار دارند. آنها به خوبی آگاه اند. به همین دلیل نمی‌توانیم برای مدت طولانی در خانه پنهان بمانیم".

این پژوهشگر از دولت ترکیه می خواهد تا از مردم افغانستان حمایت کند: "کشورهای مانند، امریکا، بریتانیا افغان‌های را که پس از اتمام درس به کشور خود بازگشتند، انتقال می دهند و در در آنجا کمک می‌کنند. ما همچنین از ترکیه می خواهیم که امنیت ما را تضمین کرده و برای بیرون بردن ما کمک کند. پس از فروکش شدن این هرج و مرج، ما می خواهیم به کشور خود بازگردیم".

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر