14:49 25 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 12
ما را در دنبال کنید

 اتحادیه اروپا اعلام کرده که این نهاد از نزدیک وضعیت افغانستان را دنبال می‌کند و تلاش‌های دیپلماتیک و سیاسی برای مقابله با تحولات جاری در جریان است.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از "رویترز"جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی و امنیتی اتحادیه اروپا - در توییتی نوشت که وزرای خارجه اتحادیه اروپا امروز سه شنبه یک کنفرانس ویدیویی اضطراری برای ارزیابی اولیه وضعیت افغانستان برگزار می‌کنند.

بورل گفت که افغانستان در یک دوراهی قرار دارد و همانطور که او توصیف کرد، امنیت شهروندان و امنیت بین المللی در حال حاضر در خطر است.

پیتر استانو، سخنگوی اتحادیه اروپا به الجزیره گفت که تلاش‌های فشرده‌ای برای اطمینان از ایمنی کارکنان اتحادیه اروپا در افغانستان انجام می‌شود و بر هماهنگی مداوم با کشورهای عضو برای تخلیه کارکنان افغانی که در ماموریت‌های اروپایی کمک کرده‌اند و خانواده‌های آنها به مکانی امن تاکید کرد.

وی افزود که اتحادیه اروپا از نزدیک وضعیت افغانستان را دنبال می‌کند و تلاش‌های دیپلماتیک و سیاسی برای مقابله با تحولات جاری در جریان است.

سخنگوی اتحادیه اروپا خواستار آتش بس فوری و مذاکره برای حل سیاسی بحران در افغانستان شد.

وی تاکید کرد که حمایت اروپا از افغانستان همچنان مشروط به حل و فصل مسالمت آمیز مناقشه و احترام به حقوق اساسی همه شهروندان افغان از جمله زنان ، کودکان و اقلیت ها است.

در همین حال امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه گفت که افغانستان نباید به سنگر تروریستی تبدیل شود.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر