00:23 19 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 14
ما را در دنبال کنید

 یک روزنامه آمریکایی می‌نویسد که دولت ایالات متحده قبل از تصرف کابل از سوی طالبان تحویل دالر به افغانستان را قطع نموده بود.

به گزارش اسپوتنیک، روزنامه "وال استریت ژورنال" می نویسد که رهبری ایالات متحده قبل از سقوط کابل توسط طالبان (ممنوع در روسیه)عرضه دالر به افغانستان را لغو کرد.

بر اساس گزارش این روزنامه، وزارت خزانه داری آمریکا انتقال محموله صندوق های نقدی چاپ شده برای افغانستان را همزمان با آغاز حملات طالبان و حرکت این گروه به سوی پایتخت افغانستان را مسدود کرد.

گفته می‌شود که این اقداماتی به دلیل ترس از دسترسی طالبان به این پول ها بوده است.

این در حالی است که واشنگتن پست نیز روز گذشته (17 آگست) اعلام  کرد که  دولت بایدن تصمیم گرفته میلیاردها دالر از ذخایر دولت افغانستان را که در موسسات مالی ایالات متحده نگهداری شده بلاک کند تا از دسترسی طالبان به این منابع جلوگیری شود.

این نشریه به نقل از یکی از مقامات دولت آمریکا اعلام کرد: هرگونه دارایی بانک مرکزی که دولت افغانستان در ایالات متحده دارد، برای طالبان قابل دسترسی نخواهد بود.

گفتنی است یکشنبه گذشته (15آگست) طالبان بدون هرگونه درگیری وارد کابل شدند و ظرف چند ساعت کنترل کامل پایتخت ذا به دست گرفتند. طالبان اعلام کردند که تمام خاک افغانستان را تحت کنترل خود دارند. اشرف غنی، رئیس جمهور کشور را ترک کرد. قرار است در آینده نزدیک، شکل جدیدی نظام در افغانستان اعلام شود و گفته می‌شود که طالبان با دولت انتقالی موافق نیستند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر