13:41 23 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

 یک مقامی امنیتی در سازمان پیمان ناتو اعلام کرد هیچ خبری مبنی بر اعمال خشونت از سوی طالبان در خارج از فرودگاه کابل در دست نیست.

 به گزارش اسپوتنیک،  یک مقام مسئول در پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) به خبرگزاری رویترز گفت: دست کم 17 نفر بر اثر ازدحامی و تنشی که در فرودگاه کابل، پایتخت افغانستان رخ داد، زخمی شدند.

او در ادامه افزود: این حادثه در یکی از خروجی‌های فرودگاه کابل رخ داد، در واقع جایی که ما از غیرنظامیان افغان که قصد داشتند پس از کنترل طالبان بر کابل کشور را ترک کنند، می‌خواستیم در صورت نداشتن گذرنامه و ویزا از تجمع در اطراف فرودگاه خودداری کنند.

این مقام مسئول ناتو اضافه کرد: ما از هیچ گزارشی مبنی اعمال خشونت «شبه نظامیان» طالبان بر مردم افغان در خارج از فرودگاه کابل در دست نداریم.

در روز 25 اسد، هزاران نفر از مردم به فرودگاه کابل یورش برده بودند که در پی این ازدحام، 7 شهروند افغانستانی جان خود را از دست دادند.

براساس این گزارش، یورش به سمت فرودگاه در حالی انجام شده که طالبان قوانین خود را بر بخش گسترده تری از پایتخت افغانستان اعمال کرده است. این در حالی است که پیشروی برق آسای این گروه تنها یک هفته برای سرنگون کردن دولت به طول انجامید.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر