07:23 19 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 00
ما را در دنبال کنید

وزارت خارجه ایالات متحده امریکا اعلام کرد که نیروهای امریکایی طی 24 ساعت گذشته حدود دو هزار نفر را از پایتخت افغانستان، خارج کرده اند.

به گزارش اسپوتنیک، وندی شرمن، معاون وزیر امور خارجه امریکا روز چهارشنبه، 18 اگست، دریک نشست خبری اعلام کرد که نیروهای ما طی یک شبانه‌روز گذشته حدود 2 هزار نفر را از کابل، خارج کرده اند.

وی گفت: طی 24 ساعت گذشته، حدود 2 هزار نفر با پروازهای نظامی امریکا از کابل تخلیه شده اند.

به گفته وی، طی چند روز گذشته، دیپلمات‌های امریکایی در کابل حدود پنج هزار درخواست را که مایل به ترک از افغانستان بودند، بررسی کرده اند.

اوضاع در افغانستان به‌ویژه در ده روز اول ماه اگست بدتر شد، زمانی که طالبان (گروه ممنوع در روسیه) حملات خود را علیه نیروهای دولتی تشدید کردند. تنها ولایت که طالبان آن را نتوانسته اند به تصرف خود دربیاورند، ولایت پنجشیر در شمال شرقی کابل است. در تاریخ 15 اگست طالبان وارد کابل شدند و کنترول ارگ ریاست‌جمهوری را در دست گرفتند. اشرف غنی روز یکشنبه قبل از ورود نیرو‌های طالبان به کابل، افغانستان را به مقصد تاجیکستان ترک و در پیامی اعلام کرد برای جلوگیری از خونریزی کشور را ترک می‌کند! با این حال تاجیکستان غنی را نپذیرفت و او مجبور شد کشور دیگری را برای پناه بردن انتخاب کند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر