23:37 18 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

قطر و شرکای بین المللی‌اش در تلاش هستند تا یک راهرو امنیتی برای غیرنظامیانی که مایل به ترک افغانستان هستند، فراهم کند.

به گزارش اسپوتنیک، شبکه خبری الجزیره اعلام کرده است که قطر درحال برنامه سازی یک کریدور امنیتی برای افغان‌هایکه میخواهند کشورشان را ترک کنند، است.


سرویس مطبوعاتی قطر اعلام کرده است: "ما به همراه شرکای بین المللی خود در حال کار برای ایجاد یک کریدور امنیتی برای شهروندان، روزنامه نگاران و دیپلمات‌های افغان هستیم."
نیز افزوده اند که حل و فصل سیاسی همه جانبه در افغانستان تنها از طریق دیپلماسی و گفتگو حاصل می شود و ما با سازمان ملل متحد، واشنگتن و شرکای بین المللی خود برای تأمین امنیت مردم افغانستان همکاری می کنیم.
اوضاع در افغانستان به‌ویژه در ده روز اول ماه اگست بدتر شد، زمانی که طالبان (گروه ممنوع در روسیه) حملات خود را علیه نیروهای دولتی تشدید کردند. تنها ولایت که طالبان آن را نتوانسته اند به تصرف خود دربیاورند، ولایت پنجشیر در شمال شرقی کابل است. در تاریخ 15 اگست طالبان وارد کابل شدند و کنترول ارگ ریاست‌جمهوری را در دست گرفتند. اشرف غنی روز یکشنبه قبل از ورود نیرو‌های طالبان به کابل، افغانستان را به مقصد تاجیکستان ترک و در پیامی اعلام کرد برای جلوگیری از خونریزی کشور را ترک می‌کند! با این حال تاجیکستان غنی را نپذیرفت و او مجبور شد امارات متحده عربی را برای پناه بردن انتخاب کند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر