15:01 18 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی یا ناتو گفت که این سازمان ماموریت خود را در افغانستان به پایان رسانده است.

به گزارش اسپوتنیک، ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو در ویدیو کنفرانس وزرای خارجه پیمان ناتو گفت که شرکای ما اکنون فقط در میدان هوایی کابل حضور دارند.

وی گفت: ناتو ماموریت نظامی خود را در افغانستان به پایان رسانده است. شرکای ما اکنون در میدان هوایی هستند. کشورهای مختلف تمام تلاش خود را برای خارج کردن نیروها و بازگرداندن همه تجهیزات انجام داده اند.

دبیرکل ناتو توضیح داد هر کشور خودش در نگهداری سلاح ها و تجهیزات که با خود شان به افغانستان برده بودند، مسوول بودند.

استولتنبرگ در پاسخ به سوالی که پس از پایان ماموریت ناتو در افغانستان چه اتفاقی برای تجهیزات کشورهای عضو ناتو خواهد افتاد، گفت: تعدادی از آنها از بین رفته است و تعدادی هم در آنجا باقی مانده است.

وی افزود: شماری از کشورهای متحد در جلسه امروز پیشنهاد پذیرش افغان را در کشورهای خود ارائه کردند. اگر ما بتوانیم آنها را از افغانستان خارج کنیم، کشورهایی هستند که آنها را به‌طور موقت یا دایمی بپذیرند. این کشورهای همچنان آماده هستند برای تخلیه آنها طیاره بفرستند.

دبیرکل سازمان ناتو اضافه کرد: به رسمیت شناختن طالبان بستگی به اقدامات آینده آنها دارد، اما حفظ ارتباطات فعلی در محل مهم است، برخی از متحدان ما این کار را انجام می‌دهند.

استولتنبرگ توضیح داد که چنین تماس هایی برای مثال برای سازماندهی انتقال شهروندان به فرودگاه کابل و کنترول عمومی اوضاع مفید است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر