02:32 29 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

 رئیس کمیسیون اروپا امروز تأکید کرد که اتحادیه اروپا علی‌رغم آن که به تماس‌های فنی خود با طالبان ادامه می‌دهد اما قصد ندارد این گروه را به رسمیت بشناسد.

 

به گزارش اسپوتنیک، اورسولا فون در لاین رئیس کمیسیون اروپا، امروز شنبه پس از بازدید از مرکز پذیرش موقت پناهندگان افغان در اسپانیا، اظهار داشت، اتحادیه اروپا تنها تماس های عملیاتی مثلا در خصوص لجستیک با "طالبان" (ممنوع در روسیه) دارد ولی این اتحادیه هیچ گونه مذاکره ای با این گروه ندارد و موضوع به رسمیت شناختن آن مطرح نیست.

فون در لاین همچنین  گفت، البته ما در این بحران با طالبان تماس های عملیاتی داریم، به عنوان مثال، چگونه می توانیم به مردم کابل کمک کنیم تا به فرودگاه برسند، اما این کاملا از مذاکرات سیاسی جدا است. ما مذاکرات سیاسی با این گروه نداریم و به رسمیت شناختن طالبان مطرح نیست.

به گفته لاین، اتحادیه اروپا پیشنهاد می دهد در نشست G7 هفته آینده  طرح بین المللی پذیرش پناهندگان در نظر گرفته شود.

 نیروهای طالبان که (ممنوع در روسیه) در 15 آگست بدون جنگ وارد کابل پایتخت افغانستان شدند و شروع به تصرف نهادهای دولتی رها شده توسط نیروهای دولتی کردند. اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان این کشور را ترک کرد. پس از پیشروی سریع طالبان* بسیاری از افغان ها تلاش کردند تا این کشور را در سریع ترین زمان ممکن ترک کنند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر