15:54 18 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

وزارت امور خارجه روسیه اعمال دوباره تحریم از سوی امریکا در برابر این کشور را عدم تمایل به ایجاد روابط بر پایه مشارکت می‌داند.

به گزارش اسپوتنیک، ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه اظهار داشت: مسکو تحریم‌های دوباره امریکا در برابر روسیه را عدم تمایل به ایجاد روابط دوجانبه بر پایه مشارکت می‌داند.

زاخارووا در اظهاراتی که در تارنمای وزارت خارجه روسیه منتشر شده است، تاکید کرد: ما اقدامات خصمانه دولت جو بایدن را ناشی از عدم اراده سیاسی و عدم تمایل به ایجاد روابط روسیه و آمریکا بر پایه مشارکت می‌دانیم.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه تصریح کرد: برخلاف روح اجلاس ژنو و توافقات انجام شده توسط روسای جمهور دو کشور، در شرایط دشوار کنونی که کشورهای ما را ملزم به گسترش تعامل و هماهنگی در عرصه بین المللی می‌کند، واشنگتن به بهانه های واهی تحریم های جدید علیه روسیه وضع می‌کند. این در حالی است که بزرگترین شکست سیاست خارجی ایالات متحده در افغانستان با پیامدهای غیرقابل پیش بینی همراه است.

وزارت خزانه داری ایالات متحده روز گذشته اعلام داشت که این وزارتخانه موسسه جرم شناسی سرویس امنیت فدرال روسیه و شماری از کارمندان آن و همچنین یک موسسه پزشکی دیگر را به لیست تحریم افزوده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر