02:51 23 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

رئیس کمیسیون اروپا گفت که تا زمانی که رهبران اروپایی در حال مذاکره با طالبان برای تخلیه شهروندان‌شان و پناهجویان افغان هستند، اتحادیه اروپا رسماً این گروه را به‌رسمیت نخواهد شناخت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از  تسنیم، اورسولا فون درلین رئیس کمیسیون اروپا روز شنبه در اظهاراتی تأکید کرد: تا هنگامی که مذاکرات رهبران اتحادیه اروپا با طالبان درباره تخلیه شهروندان اروپایی و پناهجویان افغان از خاک افغانستان ادامه دارد، این اتحادیه طالبان را به‌رسمیت نمی‌شناسد.

بر اساس این گزارش، رئیس کمیسیون اروپا این اظهارات را در کنفرانس خبری مشترک با چارلز میشل رئیس شورای اروپا و پدرو سانچز نخست وزیر اسپانیا در پایگاه نظامی تورخون در مادرید بیان کرده است.

رئیس کمیسیون اروپا در ادامه در پاسخ به سؤال یک خبرنگار در این خصوص که "آیا رهبران اروپایی با طالبان در تماس هستند؟"، گفت: این مهم است که بین مذاکره برای تخلیه و آزادی امن شهروندان اروپایی و پناهجویان افغان و به‌رسمیت شناختن این گروه به‌عنوان رهبران مشروع و قانونی افغانستان، تمایز قائل شویم.

وی افزود: ما تماس عملیاتی با طالبان در زمان وقوع بحران داریم زیرا باید در این شرایط سخت و دشوار مذاکره کنیم و زمینه خروج امن مردم از کابل را فراهم نماییم ولی این مسئله به‌طور کامل از مذاکرات سیاسی جداست. هیچ گونه مذاکرات سیاسی با طالبان وجود ندارد و این گروه را به‌رسمیت نمی‌شناسیم.

گروه طالبان یکشنبه گذشته، بعد از خروج اشرف غنی، رئیس ‌جمهور سابق افغانستان وارد شهر کابل شد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر