15:37 17 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

 وزارت امور خارجه روسیه اعزام نیرو های نظامیاین کشور به افغانستان را مورد ارزیابی قرار داد و اعلام کرد، ضرورت این اقدام اکنون مشاهده نمی‌شود.

 به گزارش اسپوتنیک، اولگ سیرومولوتوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه می‌گوید برای کشورش، موضوع اعزام یک گروه نظامی به افغانستان در دست بررسی نیست  و گروه طالبان در حال حاضر نیاز به حمایت نظامی هیچ کشوری ندارند.

وی گفت: "این صورت بندی مسئله بی اهمیت است. چنین اقدامی با منافع ما مطابقت ندارد. علاوه بر این ، مقامات جدید افغانستان شروع به برقراری نظم در کشور کرده اند و نیازی به حمایت نظامی هیچکس ندارند."

نائب وزیر امور خارجه روسیه اشاره کرد که جنبش طالبان اعلام کرده است که به اقدامات خصمانه پایان می دهد و مقامات دولتی و یگانهایی که در خدمت آمریکا و ناتو بوده اند را می بخشد. آنها بر احترام به حقوق زن تأکید کرده و اقدام به بازگرداندن نظم و امنیت عمومی برای هیئت های دیپلماتیک خارجی نموده اند.

روز یکشنبه، طالبان کابل را گرفت و اشرف غنی، رئیس جمهوری پیشین افغانستان هم با بیان اینکه نمی‌خواسته درگیری‌های خونین رخ دهد، افغانستان را ترک کرده است.

 بسیاری از کشورها ، تخلیه شهروندان و پرسنل دیپلمات خودشان را از افغانستان آغاز کردند. اشرف غنی با استعفا از سمت ریاست جمهوری کشور را ترک کرد تا به گفته خودش مانع از کشتار و خونریزی شود. با این حال اوضاع فرودگاه بین‌المللی کابل روز یکشنبه وخیم گزارش شد و هفت تن به علت ازدحام جمعیت اطراف فرودگاه کشته شدند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر