09:45 18 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

 وزیر خارجه آمریکا در مصاحبه با شبکه سی بی اس اعتراف کرد که واشنگتن در زمینه عملیات تخلیه اتباع آمریکایی از فرودگاه کابل با طالبان در تماس است.

به گزارش اسپوتنیک، آنتونی بلینکن، وزیرامور خارجه آمریکا در برنامه خبری شبکه تلویزیونی «سی‌بی‌اس» با ارائه توضیحات درباره روند خروج از افغانستان اعتراف کرد که واشنگتن برای خروج آمریکایی‌ها از افغانستان باید از طالبان اجازه بگیرد.

بلینکن در پاسخ به پرسش خبرنگار مبنی بر اینکه آیا آمریکا باید برای خروج اتباع و نیروهایش از طالبان اجازه بگیرد، گفت: آن‌ها کنترل شهر کابل را در دست دارند، این یک واقعیت است، این واقعیتی است که ما باید با آن کنار بیاییم.

وزیر خارجه آمریکا گفت: تمرکز من، تمرکز همه ما روی خروج افراد و اطمینان از این است که هر کاری می‌کنیم که آن را انجام دهیم. در این راستا، من فکر می‌کنم نیاز است که با طالبان که پایتخت افغانستان را در کنترل خود دارد در تماس باشیم.

وی افزود: و تا کنون موفق شدیم 30 هزار نفر را از فرودگاه کابل خارج کنیم و طی 24 ساعت 8 هزار نفر را تخلیه کردیم. واین کاملا خارق‌العاده است. بدون برنامه ریزی و تمرکز زیاد این اتفاق هرگز نمی‌افتاد. این چیزی است که ما روی آن تمرکز داریم و درحال انجام این ماموریت هستیم. 

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا نیز یک شنبه شب به وقت محلی تصریح کرد واشنگتن با طالبان درباره امنیت اطراف فرودگاه کابل مذاکره کرده و آنها همکاری کردند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر