22:19 22 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

یک نشریه آمریکایی به نقل از منابع خود فاش نموده است که رهبران طالبان تصمیم گرفته اند یک شورای متشکل از 12 نفر را برای اداره افغانستان ایجاد کنند.

به گزارش اسپوتنیک؛ نشریه آمریکایی Foreign Policyبا استناد از برخی منابع خود می‌نویسد: سران گروه طالبان قرار است برای اداره امور افغانستان شورایی 12 نفری را تشکیل دهند.

به نقل ازاین منابع گفته می‌شود که به برخی از اعضای دولت سابق ، وزارتخانه های دلخواه ارائه می شود.

این مجله نوشت: این شورا شامل ملا عبدالغنی برادر ، بنیانگذار طالبان ، ملا محمد یعقوب ، پسر ملا محمد عمر بنیانگذار این گروه و همچنین یکی از اعضای بلندپایه گروه تروریستی شبکه حقانی خلیل حقانی خواهد بود.

این در حالی است که طالبان در یک اقدام حیرت‌انگیز، با سرعتی که برای تمامی کارشناسان سیاسی و بین‌المللی و حتی کارشناسان امور افغانستان و حتی شاید خود افغان‌ها غیرقابل تصور بود، توانستند با از بین بردن حاکمیت گذشته افغانستان و پایان دادن به ریاست‌جمهوری اشرف غنی، حاکمیت را در افغانستان به دست بگیرند.

پیشتر نیز «ذبیح الله مجاهد»، سخنگوی ارشد طالبان در نخستین نشست خبری خود گفته بود: در مورد ایدیولوژی و باورها تفاوت بین طالبان کنونی و بیست سال وجود ندارد. اما به لحاظ پختگی سیاسی تغییراتی ایجاد شده و در حال حاضر طالبان از نظر سیاسی پخته‌تر شده است.

گفتنی است که برخی رسانه ها گزارش داده اند که که طالبان قبل از تکمیل خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان، تشکیل دولت خود را اعلام نخواهد کرد.

در همین حال، جو بایدن؛ رییس جمهوری‌ آمریکا هم گفته‌است که شاید حضور نیروهای آریکایی در افغانستان به دلیل تخلیه شهروندان این کشور و پناهجویان افغان از میدان هوایی کابل تمدید شود.

در حال حاضر بیش از شش هزار نظامی آمریکایی و بریتانیایی در میدان هوایی کابل مستقر هستند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر