14:49 18 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

 ایالات متحده اعلام کرده که در 24 ساعت گذشته نزدیک به 11 هزار نفر از افغانستان بیرون بردهشده‌اند و شمار اتخلیه شدگان از افغانستان از آغاز روند تخلیه در 14 آگست به بیش از 48هزار نفر رسیده است.

 به گزارش اسپوتنیک، کاخ سفید در ادامه گزارش دهی از روند تخلیه در افغانستان اعلام کرده ایالات متحده از حدود 48 هزار نفر را از افغانستان از زمان آغاز عملیات خروج (از این کشور) تخلیه نموده است

به گفته کاخ سفید، آمریکا نقش کشور‌هایی مانند قطر و آلمان را در حمایت از روند خروج از افغانستان قدردانی می‌کند.

منابع کاخ سفید با اشاره به اینکه در 24 ساعت گذشته نزدیک به 11 هزار نفر از افغانستان خارج شده‌اند، گفت: شمار افرادی که از آغاز روند تخلیه در 14 آگست تا امروز (24 آگست) به بیش از 48هزار نفر رسیده است.

این در حالی است که جان کربی سخنگوی پنتاگون نیز در بیاناتی با تاکید بر ارتباط نزدیک و فوری با طالبان در جریان عملیات تخلیه، گفت: با این حال، هیچ گشت مشترکی با طالبان انجام نمی‌دهیم.

سخنگوی پنتاگون در خصوص شمار آمریکایی‌هایی که از افغانستان خارج شده‌اند، افزود:‌ دائما در حال تغییر است، بنابراین نمی توانم در حال حاضر عدد دقیقی ارائه کنم.

 

گفتنی است آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا روز گذشته در سخنانی از خارج ساختن حدود ۳۰ هزار نفر از افغانستان تا کنون خبر داده بود.

بلینکن به شبکه فاکس نیوز گفته بود: اوضاع در کابل به شدت بهم ریخته است و ما جمعی از مردم را دیده ایم که در نزدیکی فرودگاه حضور داشته اند.

گفتنی است که اشرف غنی با نزدیک شدن طالبان به دروازه‌های شهر کابل، به همراه حمدالله محب و فضل‌محمود فضلی از افغانستان فرار کرد. رسانه‌ها گزارش داده‌اند که او در عمان مسکن‌گزین شده است

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر