22:32 22 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 22
ما را در دنبال کنید

 رئیس جمهور خود خوانده افغانستان می‌گوید، فشار های واشنگتن برای مشروعیت بخشیدن به طالبان باعث سقوط سریع دولت اشرف غنی، رئیس جمهور فراری افغانستان شد.

به گزارش اسپوتنیک،امرالله صالح ،معاون اشرف غنی که پس از فرار وی خود را رئیس جمهورافغانستان اعلام کرده می‌گوید که: « فشار های شدید واشنگتن بر کابل برای مشروعیت بخشیدن و به رسمیت شناختن طالبان (ممنوع در روسیه)  در مذاکرات بین الافغانی در قطر و نبود اطلاعات به روز در دولت افغانستان باعث شد که دولت اشرف غنی سقوط کند».

وی بر مقاومت علیه طالبان تاکید کرد.

امرالله صالح، با بیان اینکه افغانستان حکومت طالبان را نمی پذیرد، خواستار مقاومت در برابر طالبان شد.

وی گفت: «ما نمی خواهیم افغانستان به کشور طالبانی تبدیل شود، این اتفاق نمی افتد، این همان چیزی است که طالبان می خواهند.»

وی افزود که ما مذاکرات را ترجیح می دهیم اما این مذاکرات باید چشمگیر باشند.

امرالله صالح بار دیگر تاکید کرد که بر اساس قانون اساسی افغانستان اکنون او سرپرست مقام ریاست جمهوری است.

وی اضافه کرد: ما مشروعیت داریم اما قدرتی که با زور تحمیل شود، مشروعت پیدا نمی‌کند.

پیش از این صالح روز شنبه در یک پیام صوتی با بیان اینکه طالبان مشروعیت ندارد تاکید کرد که با تسلیم شدن یا توافق با گروه طالبان موافقت نخواهد کرد. وی گفت: هدف سیاسی ما این است تا به مردم افغانستان اجازه دهیم درباره ماهیت و نوع حکومت شان صحبت کنند، ما آماده مذاکرات در این زمینه هستیم اما اگر از ما خواسته شود توافق کنیم یا تسلیم شویم، این کار انجام نمی‌دهیم.

صالح همچنین اظهار داشت که به لحاظ ایدئولوژیک تفاوت بین داعش، القاعده و طالبان مثل تفاوت بین مزه کوکاکولا و پپسی است. اگر شما برچسب‌های آنها را حذف کنید نمی توانید تشخیص کنید که این نوشابه کوکاکولا است و یا پپسی.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر