03:46 29 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

انگلیس قصد دارد تا ظرف ۲۴ ساعت یا ۳۶ ساعت آتی پروازهای خروجی برای تخلیه از افغانستان را به پایان برساند.

به گزارش اسپوتنیک، روزنامه انگلیسی گاردین روز چهارشنبه (۳- سنبله) به نقل از منافع امنیتی گزارش داد، انگلیس قصد دارد تا ظرف ۲۴ ساعت یا ۳۶ ساعت آتی پروازهای خروجی برای تخلیه از افغانستان را به پایان برساند.

این اخبار در شرایطی منتشر میشود که با درخواست انگلیس برای تمدید ضرب‌الاجل ۳۱ آگست که اجازه می‌داد پروازهای بیشتری برای خروج از کابل انجام شود، از طرف جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در نشست روز سه‌شنبه گروه هفت مخالفت شد.

این منابع دفاعی به روزنامه گاردین گفتند، انتظار میرود ارتش آمریکا ظرف دو تا سه روز آینده عملیاتهای خودش را در فرودگاه کابل به پایان برساند، بنابراین انگلیس در نظر دارد تا دست‌کم ۲۴ ساعت قبل از آن به کارش پایان دهد.

بایدن همچنین در جریان جلسه فوق العاده گروه هفت اشاره کرد که قرار است تمام نظامیان آمریکایی پیش از مهلت ۳۱ آگست افغانستان را ترک کنند. با این حال او گفت اگر ضرورت داشته باشد، برنامه های اضطراری برای تمدید احتمالی در نظر گرفته شده است.

طالبان در ۱۵ اگست وارد کابل شد و به دنبال آن دولت غیرنظامی تحت حمایت آمریکا سقوط کرد. اشرف غنی از ریاست جمهوری کناره گیری کرد و از کشورش خارج شد تا به گفته خودش مانع از کشتار شود. از آن زمان، بسیاری از کشورها به سرعت برای خروج شهروندان و دیپلماتهایشان از افغانستان اقدام کردند. اکنون مسیرهای ورودی به سمت فرودگاه کابل در کنترل طالبان است و تنها شهروندان خارجی اجازه عبور دارند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر