05:33 17 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

سخنگوی تحریک طالبان گفته است که خواست آنها ساختن آینده افغانستان است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از اطلاعات روز، ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی تحریک طالبان در گفتگو با نیویارک تایمز گفته است: "ما می‌خواهیم آینده را بسازیم و آنچه در گذشته اتفاق افتاده فراموش کنیم."
وی گزارش‌ها مبنی براینکه آنها دوباره بالای زنان قوانین وضع خواهند کرد را رد کرده می‌گوید که هیچ انتقام گیری درکار نیست.


روزگذشته سخنگوی طالبان از زنان شاغل در افغانستان خواسته است تا زمان تنظیم تدابیری برای اطمینان از امنیت آنها در خانه بمانند.
او در یک نشست خبری در کابل گفت:" نیروهای امنیتی ما برای برخورد با زنان آموزش ندیده اند - برخی از آنها در مورد چگونگی صحبت با زنان آموزش ندیده اند. تا زمانی که تدابیر کامل امنیتی برقرار نشده... از زنان می خواهیم خانه بمانند."
مجاهد درباره این مشکلات جزئیاتی ارایه نکرد اما گفت: "این فرآیند خیلی موقتی است."
گفتنی است که آقای مجاهد هفته گذشته نیز گفته بود که همه افغان ها باید "در چارچوب اسلام" زندگی کنند و حقوق زنان در افغانستان "در چارچوب قوانین اسلامی" رعایت خواهد شد.
در تاریخ 15 اگست، طالبان (گروه ممنوع در روسیه) وارد کابل شدند و کنترول ارگ ریاست‌جمهوری را در دست گرفتند. اشرف غنی قبل از ورود گروه طالبان به کابل، افغانستان را ترک و در پیامی اعلام کرد برای جلوگیری از خونریزی کشور را ترک می‌کند. این تغییر قدرت منجر شد تا هزاران افغان برای فرار از این کشور از ترس حملات تلافی جویانه طالبان تلاش کنند و همین اوضاع میدان هوایی بین‌المللی کابل را بحرانی تر کرد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر