15:14 17 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

مقامات کانادا تصمیم گرفته اند که به افغانستان کمک های بشردوستانه کنند.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت خارجه کانادا در اعلامیه‌ای گفته است که مقامات این کشور تصمیم گرفته اند تا حدود 39.6 میلیون دالر به افغانستان کمک بشردوستانه انجام دهند.


در اعلامیه وزارت خارجه کانادا آمده است: "امروز مقامات کشور حدود 40 میلیون دالر به افغانستان کمک بشردوستانه می‌کنند و نیز در آینده نیز آماده پاسخ به تماس سازمان ملل یا سلیب سرخ خواهد بود.
به گفته این وزارت خارجه کانادا این پول کمک شده به صندق کمک‌های سازمان ملل انتقال می‌شود که برای خرید آب، عذا و دوا در افغانستان استفاده خواهد شد.
این درحالیست که پیش از این، کانادا 21.6 میلیون دالر را برای اهداف مشابه اختصاص داده بود.
یادآوری میکنیم که جاستین ترودو نخست وزیر کانادا، هفته گذشته اعلام کرد که دولت کانادا قصد ندارد طالبان را به عنوان مرجع قانونی در افغانستان به رسمیت بشناسد.
در تاریخ 15 اگست، طالبان (گروه ممنوع در روسیه) وارد کابل شدند و کنترول ارگ ریاست‌جمهوری را در دست گرفتند. اشرف غنی قبل از ورود گروه طالبان به کابل، افغانستان را ترک و در پیامی اعلام کرد برای جلوگیری از خونریزی کشور را ترک می‌کند. این تغییر قدرت منجر شد تا هزاران افغان برای فرار از این کشور از ترس حملات تلافی جویانه طالبان تلاش کنند و همین اوضاع میدان هوایی بین‌المللی کابل را بحرانی تر کرد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر