07:07 22 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 03
ما را در دنبال کنید

سرنوشت خانواده‌های افغانستانی که به دلیل همکاری با سفارت بریتانیا و یا دست و پا کردن شغل مدرک های خود را به سفارت این کشور فرستاده بودند با تسخیر کابل و فرار انگلیسی‌ها در ابهام قرار گرفت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از همشهری مدرک های کارکنان افغانستانی در سفارت انگلیس در کابل باقی مانده و پس از تخلیه سریع این سفارت روی زمین رها شد.

بر اساس گزارش ها، کارکنان سفارت انگلستان در کابل که به سرعت پس از تسلط طالبان بر این شهر آنجا را ترک کردند، مدارک و اطلاعات تماس افغانستانی هایی که برای آنها کار می کنند و همچنین سایر اطلاعات شناسایی مانند درخواست های شغلی افغانستانی ها را بر روی زمین در محوطه سفارت انگلیس در کابل رها کردند.

تماس های تیلیفونی با شماره های موجود در اسناد نشان می دهد که برخی از کارکنان افغانستانی و خانواده های آنها چند روز پس از اینکه اطلاعات آنها در تخلیه تعجیلی سفارت رها شده پشت دیوار میدان هوایی کابل گیر کرده اند.

خبرها حاکی از آن است که اسناد شناسایی هفت افغانستان توسط خبرنگاران و همزمان با گشت زنی طالبان در سفارت پیدا شده و اطلاعات سه کارمند افغانستانی و هشت عضو خانواده آنها به وزارت امور خارجه بریتانیا رسانده شده است.

انگلستان مدعی است این سه خانواده را نجات داده اما سرنوشت حداقل دو متقاضی شغل مترجمی همزمان نامعلوم است. 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر