21:04 20 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

یک مقام وزارت صحت افغانستان به رسانه‌ها گفته است که شام گذشته (پنجشنبه،4 سنبله) در پی دو انفجار در نزدیکی درب میدان هوایی کابل 90 تن جان‌باخته و 159 نفر زخمی شدند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از آریانا نیوز، ستاد فرماندهی مرکزی امریکا گفته که 13 سرباز امریکایی نیز در این انفجارها جان باخته اند.

فرانک مکنزی، فرمانده ستاد مرکزی نیروهای مشترک امریکایی، در این باره گفت: «غیرنظامیان افغان نیز در این حمله کشته و زخمی شدند. ما تعدادی از آنها را در هواپیما درمان می کنیم. بسیاری از غیرنظامیان افغان دیگر به بیمارستان‌های شهر منتقل شده اند. ما هنوز در حال محاسبه کلی تلفات استیم. ما فقط نمی‌دانیم چه تعداد از افراد ما و غیرنظامیان در این رویداد کشته شده اند».

طالبان هم می گوید که 28 عضو آنها نیز کشته شده اند.

طالبان حضور نیروهای خارجی در فرودگاه کابل را عامل حملات انفجاری می داند.

عبدالقاهر بلخی، عضو طالبان، در این باره گفت: «ما این حمله را محکوم می کنیم، اگر چه من جزییات کامل آن را ندارم. اما هدف قرار دادن غیرنظامیان بی‌گناه یک عمل تروریستی است که باید توسط همه جهان محکوم شود. ما دیگر چنین حملاتی نخواهیم داشت. باز هم به خاطر نیروهای خارجی و حضور نیروهای خارجی است که چنین حملاتی صورت می گیرد».

کارکنان دفتر سازمان ملل متحد هم در نزدیکی دروازه ابی گیت فرودگاه کابل حضور داشته اند. این سازمان مصروف سر شماری افراد شان استند. اما اکنون رقم از تلفات کار کنان سازمان ملل وجود ندارد.

استفان دوجاریک، سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد، در این باره گفت: «ما در حال انجام شمارش استیم، تا جایی که در حال حاضر می دانیم، هیچ تلفاتی از کارکنان سازمان ملل متحد وجود ندارد. من فکر می کنم ما تعدادی کارمند در اطراف فرودگاه داشتیم، اما همه آنها سالم گزارش شده اند».

داعش (گروه تروریستی ممنوع در روسیه) مسوولیت این رویداد را به عهده گرفته و گفته که ترجمانان و همکاران نیروهای خارجی را هدف قرار داده اند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر