21:00 21 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

وزرای خارجه انگلیس و  پاکستان برای تخلیه شهروندان و همکاران باقی مانده نیروهای بریتانیایی در افغانستان توافق کرده‌اند.

به گزارش اسپوتنیک، وزیران امور خارجه انگلیس و پاکستان در یک تماس تلفنی در مورد تحولات اخیر افغانستان گفت‌وگو کرده و روی همکاری‌ها برای تخلیه شهروندان بریتانیایی از افغانستان و همکاران‌ آ‌ن‌ها که از پروازها باز مانده‌اند، به توافق رسیده‌اند.

وزارت خارجه پاکستان، در اعلامیه‌ای گفته است که شاه‌محمود قریشی، وزیر امور خارجه این کشور، با دومینیک راب، همتای بریتانیایی خود طی یک تماس تلفنی در مورد تحولات اخیر افغانستان و نیز ضرورت ادامه همکاری‌ها برای تسهیل روند خروج بازمانده‌گان مربوط به انگلیس در افغانستان گفت‌وگو کرده است.

در همین حال، دومینیک راب، وزیر امور خارجه انگلیس، نیز با نشر توییتی گفته است که با پاکستان در مورد تخلیه شهروندان و همکاران افغان‌ این کشور که در افغانستان باقی مانده‌اند، گفت‌وگو کرده است.

طبق اعلام وزارت خارجه پاکستان، قریشی به راب از همکاری دوام‌دار برای تسهیل روند تخلیه دیپلماتان و کارکنان سازمان‌های بین‌المللی از جمله شهروندان بریتانیایی و همکاران افغان این کشور اطمینان داده است.

افزون بر این، وزیر امور خارجه انگلیس تصریح کرده است که دو کشور در راستای حفظ ثبات در منطقه همکاری نزدیک خواهند داشت.

قریشی نیز با تأکید بر اهمیت ثبات در افغانستان، گفته است که وضعیت را از نزدیک رصد می‌کند.

او در صحبت با دومینیک راب، وزیر امور خارجه انگلیس، گفته است که حل‌وفصل سیاسی فراگیر بهترین راه برای دست‌یافتن به صلح و ثبات در افغانستان است.

دو طرف هم‌چنان بر ضرورت ادامه کمک‌های بشردوستانه برای مردم افغانستان تأکید کرده‌اند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر