22:28 21 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

معاون انجمن سراسری صرافان سرای شهزاده کابل گفته که مقام‌های د افغانستان بانک به او گفته‌اند که بانک‌ها و صرافی‌ها به زودی بازگشایی می‌شوند.

به گزارش اسپوتنیک، حاجی دادگل، معاون انجمن سراسری صرافان سرای شهزاده کابل گفته که مقام‌های بانک مرکزی افغانستان به او گفته‌اند که بانک‌ها و صرافی‌ها به زودی بازگشایی می‌شوند.

وی امروز یکشنبه (7 سنبله) به یک رسانه خارجی گفته است که صرافان در دیدارهایی که با مسوولان کمیسیون اقتصادی و معاون اول بانک مرکزی داشتند، این مسوولان اطمینان دادند که بر اساس راهکاری، سرای شهزاده همزمان با بانک‌ها بازگشایی می‌شود.

پیش از این بانک مرکزی افغانستان به بانک‌های خصوصی این کشور دستور داده است که فعالیت‌های شان را از سر بگیرند و همچنین میزان برداشت پول را نیز برای هر فرد به 200 دالر (20 هزار افغانی) در هفته محدود کرده است.

در پی به قدرت رسیدن طالبان در اواسط ماه جاری میلادی، نظام بانکی در کابل و ولایات افغانستان تعطیل شد. مشکلات مالی متعاقب این وضعیت برپایی اعتراضاتی طی روز شنبه در شهر کابل علیه تعطیل شدن بانک‌ها را در پی داشت.

پیش از این گزارش شد که بانک مرکزی افغانستان به بانک‌های خصوصی این کشور دستور داده است که فعالیت‌های شان را از سر بگیرند و همچنین میزان برداشت پول را نیز برای هر فرد به 200 دالر (20 هزار افغانی) در هفته محدود کرده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر