13:31 23 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

وزیر امور خارجه امریکا حضور دیپلماتیک ایالات متحده در افغانستان را پس از خروج نیرو های آمریکایی از آن کشور بعید دانست.

به گزارش اسپوتنیک، آنتونی بلینکن ، وزیر امور خارجه آمریکا در مصاحبه با شبکه تلویزونیNBC  گفت که حضور دیپلماتیک آمریکا در افغانستان پس از خروج نیروهای آمریکایی در 31 آگست بعید است.

در عین حال ، به گفته این دیپلمات ، "تعهد برای ادامه کمک به افرادی که می خواهند افغانستان را ترک کنند و تا اول سپتامبر آنجا را ترک نکرده اند ، به قوت خود باقی خواهد ماند."

وی با اشاره به افغانهایی که به آنها کمک کردند گفت: ما وسایل و مکانیزم هایی برای داشتن دیپلمات در آنجا داریم ، قادر به ادامه رسیدگی به این متقاضیان و تسهیل عبور سایر افرادی که می خواهند افغانستان را ترک کنند ، خواهیم بود."تصمیمات بیشتر" درباره حضور بستگی به این دارد که طالبان به تعهدات خود عمل کند ، از جمله اجازه عبور ایمن شهروندان و متحدان افغان که مایل به ترک افغانستان هستند و رفتار آن با زنان.

وی افزود که واشنگتن به قول آنها "طالبان" باور ندارد ؛ ولی این گروه (ممنوع در روسیه) را را بر اساس اعمال آنها ارزیابی خواهد کرد.

این در حالی است که شیر محمد عباس استانکزی، مذاکره کننده اصلی طالبان روز جمعه گفت که این گزوه مانع از سفر مردم نخواهد شد. در همین حال جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا در مصاحبه با سی.بی.اس نیوز گفت آمریکا "نفوذ قابل توجهی" برای "مسوول کردن طالبان در قبال تعهداتش" دارد. او گفت: طالبان به ما تعهد داده است که اجازه سفر امن بدهد. ما فقط به حرف آنها بسنده نمیکنیم.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر