06:08 28 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 30
ما را در دنبال کنید

رییس کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان گفته است که امریکا باید با تأمل بر گزارش‌های معتبر در مورد آسیب رسیدن به غیرنظامیان از سوی نیروهای بین‌المللی پاسخگو باشد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رسا نه ها، شهزاد اکبر، رییس کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان گفته است که امریکا باید با تأمل بر گزارش‌های معتبر در مورد آسیب رسیدن به غیرنظامیان از سوی نیروهای بین‌المللی پاسخگو باشد.

شهرزاد اکبر، رییس این کمیسیون روز دوشنبه، هشتم سنبله، با نشر توییتی گفته است: «همه غیرنظامیان افغان را می‌کشند و  هیچ کس پاسخگو نیست.»

او افزوده است که امریکا باید به گونه عمیق نقش خود را در افغانستان مشخص کند.

رییس کمیسیون مستقل حقوق بشر تصریح کرده است که این کشور باید روی گزارش‌های معتبر در مورد آسیب رسیدن به غیرنظامیان در افغانستان توسط نیروهای بین‌المللی تأمل کند و به آن پاسخ دهد.

شهرزاد اکبر هم‌چنان خواستار جبران خسارت از سوی امریکا شده است.

این اظهارات در حال صورت می‌گیرد کرد که شبکه تلویزیونی سی‌ان‌‌ان گزارش داده است که در حمله هوایی امریکایی بر یک خانه مسکونی در کابل نُه عضو یک خانواده جان باخته اند.

پیش‌تر اما وزارت دفاع امریکا اعلام کرد که یک موتر بمب‌گذاری شده که قصد حمله به میدان هوایی کابل را داشت، در سرک میدان هوایی هدف قرار داده و ازبین برده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر