14:39 25 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

 افرادی دارای سند که نتوانسته‌اند از کشور خارج شوند می‌گویند که نیروهای خارجی در روند انتقال آنان به بیرون از کشور بی‌پروایی کرده است و اکنون سرنوشت آنان روشن نیست.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از "طلوع نیوز" ایالات متحده آمریکا از آغاز روند خروج نیروهایش از فرودگاه کابل در حالی خبر می‌دهد شمار زیادی از افغان‌های دارای سند قانونی برای انتقال، هنوز در دروازه‌های فرودگاه کابل صف کشیده‌اند.

رسانه: آمریکا قادر به تخلیه همه همکاران افغان خود نیست
© REUTERS / U.S NAVY / Central Command Public Affairs / Cpl. Nicholas Guevara

در پی آغاز روند انتقال شهروندان افغان و خارجی از افغانستان، ایالات متحده امریکا 5800 سربازش را به میدان فرودگاه کابل فرستاد.

مقام‌های آمریکایی اعلام کرده‌اند که در دو هفته اخیر در حدود 120 هزار شهروند افغان و خارجی را از افغانستان به کشور‌های دیگر انتقال داده اند.

با آن‌که یک روز دیگر بر پایان روند انتقال شهروندان افغان و خارجی از افغانستان باقی مانده است، هنوزهم شهروندان کشور در برابر دروازه‌های فرودگاه کابل صف بسته‌اند.

افغان‌های جا مانده می‌گویند که نیروهای خارجی در روند انتقال آنان به بیرون از کشور بی‌پروایی کرده است.

در میان افراد جا مانده کسانی هم دیده می‌شوند که سندهای قانونی در دست دارند، اما به علت ازدحام در دروازه‌های فرودگاه نتوانسته اند که به بیرون از کشور بروند.

از سوی دیگر  برتانیا نیز اعلام کرده است که تمامی سربازان، دپلومات‌ها و کارمندان خود را از افغانستان بیرون ساخته است.

بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا، می‌گوید که پس از انتقال تمامی شهروندان بریتانیا فعالیت‌های دپلوماتیک شان در افغانستان توقف کرده است.

آخرین پرواز پروگرام تخلیه برتانیا از فرودگاه کابل روز شنبه صورت گرفت

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر