14:41 25 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 24
ما را در دنبال کنید

معاون سخنگوی گروه طالبان درباره حکومت آینده افغانستان گفت، که حکومت موقت در افغانستان وجود نخواهد داشت. 

به گزارش اسپوتنیک، احمدالله واثق معاون سخنگوی گروه طالبان در پاسخ خبرنگار اسپوتنیک درباره این که شما اطلاعاتی را تایید می کنید، که روز سوم سپتامبر طالبان تشکیل حکومت جدید را ارائه می کند، گفت: من به درستی گفته نمی توانم ولی معلومات دارم که زودتر از این روز کابینه و تشکیل حکومت اعلان شود. 

او در پاسخ این پرسش که آیا این حکومت موقت خواهد بود یا دایمی چون پیش از این درباره حکومت موقت سخن گفته شده بود، گفت: نخیر حکومت موقت نیست و حکومت که در آینده تشکیل می شود، حکومت دایمی است. 

او همچنان در پاسخ به این پرسش خبرنگار اسپوتنیک، که پیش از این در زمان گفت و گوهای میان افغانستانی ها در دوحه سخن درباره ای ایجاد حکومت موقت بود، آیا حالا این طور نیست، گفت: نخیر! برای تشکیل حکومت موقت دو طرف به توافق نرسیدن و حالا وضعیت تغییر کرده و گفت و گوها در آن وقت کامیاب نشد و ما با اداره آن وقت کابل به توافق نرسید و حالا کابل به دست ما است و مای حکومتی درست می کنیم که همه شمول باشد و همه مردم از این حکومت رضایت داشته باشند. 

او درباره این که دوستم، نور و اسماعیل خان و دیگر سیاستگران پیشین که هم اکنون در بیرون از افغانستان به سر می برند در تشکیل حکومت آینده افغانستان سهم خواهند داشت، گفت: تاکنون جزئیات کابینه معلوم نیست که چه کسانی در تشکیل حکومت آینده قرار خواهد گرفت و تشکیل حکومت افغانستان در آینده معلوم خواهد شد. 

او همچنان درباره این که طالبان، سه نفر از اعضای گروه خود را به عنوان سرپرست سه وزارت گماشته است گفت: نخیر این گپ ها تاکنون تایید نشده و هیچ جزئیاتی در این باره تاکنون بیرون نیامده و تایید نشده است. 

یادآوری می کنیم، که پیش از این در زمان گفت و گوها میان نمایندگان دولت پیشین افغانستان و گروه طالبان در دوحه قرار بود یک حکومت شش ماهه به طور موقت تشکیل شود. 

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر