13:52 23 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

 وزیر امور خارجه پاکستان می‌گوید که طالبان اکنون درک کرده‌ که بدون حمایت خارجی نمی توانند کار کنند. او گفت، اعتماد به این گروه با اجرای واقعی تعهدات و سخنان آنها حاصل خواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک، شاه محمود قریشی، وزیر امور خارجه پاکستان در بیاناتی اظهار داشت که گروه  طالبان (ممنوع در روسیه) اکنون  باید درک کرده باشند که بدون حمایت و کمک خارجی ها نمی توانند کار کنند و جهان باید کسانی را که صلح در افغانستان را مختل می کنند، بشناسد.

وی با تأکید بر اینکه حقوق بشر باید در افغانستان رعایت شود، تصریح کرد: دولت «اشرف غنی» تصویری از این کشور ارائه می‌داد که همه چیز در افغانستان خوب است در حالی که دروغ می‌گفتند و تصویری غلط ارائه می کردند  به همین دلیل نتوانستند بر اوضاع مسلط شده و زمین خوردند.

قریشی یادآور شد: حتی وقتی طالبان وارد کابل شدند، با هیچ مقاومتی روبرو نشدند. اظهارات اخیر رهبران و مقامات طالبان مثبت و دلگرم کننده است و به زودی خواسته های خود را اعلام خواهند کرد.

به گفته وی، جامعه بین الملل باید واقعیت‌های امروز افغانستان را ارزیابی و درک کرده مسیر درستی برای آینده انتخاب کند.

قریشی افزود: پاکستان بر ارتباط و تعامل مداوم با افغانستان اصرار دارد. اعتماد به طالبان نیز با اجرای واقعی تعهدات و سخنان آنها حاصل خواهد شد. طالبان باید به حقوق بشر و ارزشهای جهانی احترام بگذارند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر