13:31 23 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

سفیر افغانستان در تاجیکستان معتقد است که گروه طالبان از اعضای سازمان های مختلف تروریستی تشکیل یافته است. 

به گزارش اسپوتنیک، محمد ظاهر اغبر، سفیر افغانستان در تاجیکستان، می‌گوید جنبش طالبان (گروه ممنوع در روسیه)  یک گروه رنگارنگ است که اعضای سازمان های تروریستی بین المللی شامل آن است.

این دیپلمات گفت: "طالبان در حال حاضر یک گروه نیستند، آنها رنگارنگ هستند. 25 سال پیش این جنبش یک گروه واحد بود، اما اکنون در میان آنها اعضای سازمان های تروریستی وجود دارد که در لیست هایی بین المللی ممنوع قرار داده شده اند".

به گفته آقای اغبر "طالبان از یک سو اعلام می کنند که برای صلح آمده اند، اما از جانب دیگرتا زمانی که از سوی جامعه بین المللی  وادار نشدند، با مذاکرات صلح موافقت نکردند. آنها "قوم گرا" هستند و فقط یک دولت پشتون می خواهند. 25 سال پیش مردم را با چوب مجازات می کردند، اما اکنون با ماشیندار ها تیرباران می‌کنند".

محمدظاهراغبر در بخش دیگری از سخنانش گفت: جنبش طالبان قصد دارد احمد مسعود، رهبر جبهه مقاومت در پنجشیر را به قتل برساند و با نمایندگان این مقاومت مذاکره نخواهد کرد.

وی افزود: طالبان هرگز با نمایندگان جنبش مقاومت در پنجشیر مذاکره نخواهد کرد. شبه‌نظامیان طالبان سیاستمدار نیستند بلکه تروریست‌هایی هستند که از سه سال پیش در بسیاری از کشورها در فهرست سازمان‌های ممنوعه قرار دارند.

این سفیر تصریح کرد: آنها گستاخ و خشونت‌طلب هستند و هدفشان به زانو درآوردن کل افغانستان است. آنها با هیچ یک از شروط مذاکرات دوحه موافق نیستند. هدف آنها کشتن رهبران مقاومت به ویژه احمد مسعود است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر