13:41 21 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

مقامات انگلیسی مذاکرات با طالبان را درباره خارج کردن شهروندان انگلیسی و متحدان از افغانستان آغاز کرده‌اند.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از "رویترز" دولت انگلیس طی بیانیه‌ای اعلام کرد که «سایمون گس» نماینده ویژه نخست وزیر انگلیس در امور انتقال از افغانستان، جهت دیدار با نمایندگان طالبان به دوحه پایتخت قطر سفر کرده است.

گفته شده است که او در این سفر با نمایندگان ارشد طالبان دیدار می‌کند تا بر اهمیت خروج امن اتباع انگلیسی و افغان‌هایی که طی 20 سال گذشته برای ما کار کرده‌اند، تاکید کند. 

افسران سرویس جاسوسی خارجی انگلیس موسوم به ام‌آی 6 نیز با نمایندگان طالبان دیدار کردند و ریچارد مور، رئیس این سازمان برای مذاکره با فرمانده ارتش پاکستان به اسلام‌آباد سفر کرد.

دفتر نخست وزیری انگلیس نیز انجام این مذاکرات گسترده با طالبان را تایید کرد.

دفتر نخست وزیر انگلیس گفت که هنوز برای تصمیم گیری در خصوص چگونگی همکاری احتمالی لندن با طالبان برای مقابله با داعش در افغانستان زود است.

سخنگوی «بوریس جانسون» همچنین تاکید کرد که تصمیم لندن در خصوص همکاری با طالبان، تا حد زیادی بستگی به رفتار این گروه به ویژه در مواردی چون میزان احترام به حقوق بشر دارد.

پیشتر «جیمز کلوِرلی» معاون وزیر امور خارجه انگلیس هم مدعی شده بود که لندن به تلاش خود برای تضمین عبور امن مردم از افغانستان ادامه می‌دهد. وی در ادامه افزوده بود که انگلیس از طالبان خواسته است تا به افرادی که قصد ترک افغانستان را دارند، امان داده و به آنها اجازه عبور ایمن داده شود.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر