14:35 17 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 12
ما را در دنبال کنید

نیروهای طرفدار احمد مسعود ادعای طالبان را رد نموده از تلفات سنگین نیروهای طالبان سخن میزنند.

به گزارش اسپوتنیک، طلوع نیوز خبر داده است که به گفته طالبان نیروهای آنها مرکز ولسوالی شتل ولایت پنجشیر و یازده پوسته  نیروهای مخالف شان را به اداره خود در آورده اند.

یک عضو کمیسیون فرهنگی طالبان همچنان میگوید که در نتیجه درگیری های شب گذشته تا کنون سی و چهار نیروی مخالف طالبان جان باخته اند.

منابع محلی تأیید میکنند که از چهارشنبه شب تا اکنون سنگین ترین درگیری ها میان نیروهای طالبان و طرفداران احمد مسعود در پنجشیر جریان دارد.

چنانچه طالبان با نشر یک ویدیو میگویند که نیروهای آنان در ولسوالی شتل این ولایت پیشروی داشته اند.

این عضو کمیسیون فرهنگی طالبان همچنان میگوید که نیروهای طالبان مرکز ولسوالی شتل پنجشیر را تصرف کرده و در درگیری های چارشنبه شب تا اکنون 34 نیروی مخالف آنان کشته شده و یازده پسته امنیتی آنان را نیز تصرف کرده اند.

انعام الله سمنگانی، عضو کمیسیون فرهنگی طالبان، گفت: "در حملاتی که شب گذشته به وقوع پیوسته و همچنان در جنگ های که از صبح امروز در ولسوالی شتل پنجشیر جریان دارد، تلفات سنگینی به طرف مقابل ما وارد شده است."

اما نیروهای طرفدار احمد مسعود این ادعای طالبان را نمی پذیرند و از وارد کردن تلفات سنگین به نیروهای طالبان سخن میزنند.

سخنگوی جبهه مخالف طالبان میگوید که در درگیری های چهار روز پسین بیش از 350 نیروی طالب کشته شده و نزدیک به 290 تن دیگر شان  زخم شده اند. اما طالبان وارد شدن تلفات سنگین به نیروهای شان را رد میکنند.

فهیم دشتی، سخنگوی جبهه مخالف طالبان، گفت: "شب گذشته طالبان بسیار تلاش کردند که از طریق کوه های جبل السراج وارد ولسوالی شتل ولایت پنجشیر شوند که فضل خدا تلاش های شان ناکام ماند، مرده های شان در میدان جنگ باقی مانده بود، حد اقل چهل مرده شان را با خود برده نتوانسته بودند."

در همین حال، رهبرنهضت همبستگی ملی افغانستان ادامه درگیری ها را به سود هیچ  طرف نمی داند و خواهان از سر گیری مذاکرات میان طالبان و طرفداران احمد مسعود است.

اسحاق گیلانی، رهبر نهضت همبستگی ملی افغانستان، گفت: "از طالبان خواهش من این است که یک مقدار از مدارا کار بگیرند، یک مقداری صحبت ها را طولانی بسازند، زود به جنگ اقدام نکنند که متاسفانه حالا جنگ شد و از هر دو طرف هم تلفات دیده شد، جوانان ما در بین خود چرا یکدیگر را بکشند، خارجی ها دیگر دراین مملکت نیست، ما باید برادر وار در این مملکت زندگی کنیم."

نبردها میان دو طرف پس از آن آغاز شده اند که مذاکرات برای حل  مساله پنجشیر به بن بست کشیده شد

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر