12:54 22 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 32
ما را در دنبال کنید

جبهه مقاومت ملی افغانستان درباره شکست گفت و گوهای پسین این جبهه با گروه طالبان اعلامیه ای صادر کرد. 

به گزارش اسپوتنیک، جبهه مقاومت ملی افغانستان درباره شکست گفت وگوها با گروه طالبان در اعلامیه ای نوشت: ما، جبهه مقاومت ملی افغانستان (NRF) ، به دنبال یافتن زمینه های مشترک در مورد مشکلات اساسی افغانستان، از جمله حقوق مردم، دموکراسی و مشارکت برابر برای همه بودیم. طرف طالبان پیشنهادات شخصی خود را ارائه کرد. آنها پیشنهاد کردند، که اعضای جبهه مقاومت ملی افغانستان می توانند در دولت خود پست داشته باشند.
رهبری جبهه مقاومت ملی افغانستان چنین پیشنهادهایی را به این دلیل رد کرد، که "ما به دنبال منافع شخصی نیستیم و به دنبال سهمی در دولت نیستیم".
طالبان همچنین اعلام کرده اند که پنجشیر را به دلیل شکست مذاکرات محاصره کرده و خود را برای حمله آماده می کنند. حقیقت این است که طالبان اولین حمله خود را چهار روز قبل در حداقل دو جبهه آغاز کردند. گردنه خواک و در ورودی دره پنجشیر.
در چهار روز گذشته، به لطف خدا، به طرف مقابل ثابت شد که آنها نمی توانند این مسئله را از طریق جنگ حل کنند.
در هر دو جبهه ، طالبان بیش از 350 کشته ، 287 زخمی و 35 نفر دیگر اسیر داشتند. برخی تجهیزات و موترهای آنها نیز منهدم شد.

ما در جبهه مقاومت ملی افغانستان آماده ایم، ما آماده ایستادن هستیم، نه به خاطر پنجشیر، بلکه برای کل افغانستان، از یک جغرافیایی به نام پنجشیر.

یادآوری می کنیم، که دیشب هم گروه طالبان در چندین جبهه از جبهه مقاومت ملی افغانستان شکست خورده و مجبور به عقب نشینی تکتیکی شده اند. 

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر