21:29 21 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

گوگل حساب های مقامات دولت سابق افغانستان را به دلایل امنیتی مسدود کرده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رویترز، گوگل تصمیم گرفت که حسابهای امنیتی دولت سابق دولت افغانستان را مسدود کند، این شرکت چنین اقدامی را انجام داد تا از دسترسی طالبان به داده های مقامات افغان جلوگیری کند.


یک مقام در گوگل گفت که طالبان به قدرت رسیده در جمهوری اسلامی تلاش می کنند تا به ایمیل اعضای دولت سابق افغانستان دسترسی پیدا کنند.
به گفته این کارمند سابق دولتی ، در پایان ماه آگست، شبه نظامیان از او خواستند اطلاعات ذخیره شده روی سرورهای وزارتخانه‌ای که در آن کار می کرد ذخیره کند و اطلاعات را به طالبان منتقل کند.
در تاریخ 15 اگست، طالبان (گروه ممنوع در روسیه) وارد کابل شدند و کنترول ارگ ریاست‌جمهوری را در دست گرفتند. اشرف غنی قبل از ورود گروه طالبان به کابل، افغانستان را ترک و در پیامی اعلام کرد برای جلوگیری از خونریزی کشور را ترک می‌کند. این تغییر قدرت منجر شد تا هزاران افغان برای فرار از این کشور از ترس حملات تلافی جویانه طالبان تلاش کنند و همین اوضاع میدان هوایی بین‌المللی کابل را بحرانی تر کرد. خروج نیروهای امریکایی از افغانستان شب 31 اگست کامل شد و امریکا به جنگ 20 ساله در افغانستان پایان داد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر