21:46 22 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

وزارت تحصیلات عالی: دانشگاه‌ها و موسسات تحصیلات عالی خصوصی، باید صنف‌های جداگانه برای دانشجویان پسر و دختر در نظر بگیرند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رسا نه ها، براساس طرح اتحادیه دانشگاه‌ها و موسسات تحصیلات عالی خصوصی در مورد بازگشایی نهادهای تحصیلی و جداسازی نظام مختلط تحصیلی که وزارت تحصیلات عالی آن را منظور کرده است، همه کارمندان، استادان و دانشجویان دانشگاه‌ها و موسسات تحصیلات عالی خصوصی مکلف به رعایت حجاب شرعی هستند.

مکتوب شماره ۱۴۶ وزارت تحصیلات عالی که در دهم سنبله سال روان صادر شده است، نشان می‌دهد که دانشگاه‌ها و موسسات تحصیلات عالی خصوصی، باید صنف‌های جداگانه برای دانشجویان پسر و دختر در نظر بگیرند.

در این مکتوب دانشگاه‌ها و موسسات تحصیلات عالی خصوصی‌ای که صنف‌های جداگانه تهیه کرده نمی‌توانند، مکلف‌اند که وقت درسی دانشجویان پسر و دختر را از هم جدا کنند. براساس فیصله وزارت تحصیلات عالی، فعالیت دانشگاه‌ها و موسسات تحصیلات عالی خصوصی روز دوشنبه، ۱۵ سنبله از سر گرفته می‌شود.

پیش از این دانشجویان پسر و دختر در زیر یک سقف درس می‌خواندند؛ اما وزارت تحصیلات عالی به تازه‌گی حکم کرده است، صنف‌هایی که بیش‌تر از ۱۵ دانشجوی دختر دارد، باید از دانشجویان پسر جدا شود. در کنار این، صنف‌هایی که کم‌تر از ۱۵ دانشجوی دختر دارد، باید در صنف‌های خود پرده شرعی و «پارتیشن» شود.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر