23:20 18 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

 وزیر داخله پاکستان با رد شایعه وجود کمپ پناهجویان در مرز مشترک این کشور با افغانستان گفت: تردد در مرز‌های دو کشور تنها برای افراد دارای مدارک معتبر امکان پذیر است.

به گزارش اسپوتنیک، شیخ رشید احمد، وزیر داخله پاکستان در جریان بازدید از گذرگاه مرزی با افغانستان در منطقه «تورخم» در جمع خبرنگاران، وجود کمپ مهاجران افغان در مناطق مرزی این کشور را قاطعانه رد کرد و از جامعه جهانی خواست نسبت به تبلیغات منفی هند هشیار باشند.

 وزیر داخله  پاکستان گفت: اسلام آباد به هر کسی که قصد دارد از افغانستان وارد پاکستان شود 21 تا 31 روز تسهیلات ترانزیت می‌دهد.

رشید احمد همچنین از دولت هند به خاطر ناراحتی بی مورد از سفر رئیس ارشد آژانس اطلاعاتی ارتش پاکستان (ISI) به کابل انتقاد کرد و افزود: چرا دهلی نو فقط به سفر مقامات پاکستانی معترض است درحالیکه مقامات بسیاری دیگر از کشور‌ها از جمله انگلیس پس از به قدرت رسیدن طالبان به کابل سفر کرده و با رهبران این گروه ملاقات کرده اند.

وزیر داخله پاکستان با اشاره به اینکه اسلام آباد از دخالت در امور داخلی افغانستان خودداری کرده و به هیچکس هم اجازه نمی‌دهد از خاک پاکستان علیه افغانستان استفاده کند، گفت، درمورد به رسمیت شناختن دولت طالبان در افغانستان نیز هنوز تصمیمی گرفته نشده و در آینده در همراهی با جامعه بین المللی اتخاذ خواهد شد.

«شیخ رشید احمد» درپایان صلح، ثبات و امنیت در افغانستان را به نفع پاکستان دانست و ابرازامیدواری کرد که روابط دوجانبه پس از تشکیل دولت فراگیر در افغانستان بیش از پیش تقویت شود.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر