13:25 22 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 50
ما را در دنبال کنید

  شمار زیادی از مردم امروز در شهر کابل با راهپیمایی ها علیه پاکستان اعتراضات گسترده را براه انداخته اند اما طالبان با شلیک گلوله ها تلاش دارند مردم را پراکنده کنند.

به گزارش اسپوتنیک، در این راهپیمایی که صدها زن و مرد اشتراک کرده‌اند، معترضان همچنین شعار می‌دهند که «حکومت دست‌نشانده‌ی پاکستان» را نمی‌خواهند.

جاده های کابل پر از فریاد آزادی است. مردم به سمت ارگ در حرکت اند و از سمت خیر خانه نیز اعتراضات آغاز شده است. طالبان شلیک های هوای می کنند اما زنان همچنان مصمیم و استوار به پیش می روند.

آنان با سردادن شعار «مرگ بر پاکستان» و «زنده باد مردم افغانستان» تأکید دارند که حکومت «مستقل و همه‌شمول» در افغانستان می‌خواهند.

معترضان همچنین شعارهای به حمایت از جبهه‌ی مقاومت ملی در پنجشیر سر می‌دهند. آنان می‌گویند که مردم در پنجشیر غذا و دارو نیاز دارند و باید به آنان کمک شوند.

همچنین در یک ویدیو که در رسانه‌های اجتماعی دقایق پیش منتشر شده، نشان می‌دهد که طالبان برای متفرق‌کردن معترضان، اقدام به تیراندازی کرده‌اند.

افزون بر کابل، گزارش شده است که مهاجران افغان در ایران در مقابل سفارت پاکستان در تهران و شهر مشهد هم تجمع اعتراضی برپا کرده‌اند. آنان هم شعار «مرگ بر پاکستان» و «مرگ بر آی‌اس‌آی (سازمان استخباراتی پاکستان)» سر داده‌اند.

همچنین علاوه بر این تظاهرات در کابل و تهران، از شب گذشته به این طرف، به‌دنبال فراخوان احمد مسعود، فرمانده جبهه‌ی مقاومت ملی در پنجشیر مبنی بر «قیام عمومی» علیه طالبان، مردم در شهرهای کابل، نیلی، مرکز دایکندی، مزارشریف، مرکز ولایت بلخ و شماری دیگر از شهرهای افغانستان گردهمایی اعتراضی برپا کردند.

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر