00:42 28 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

 وزیر امور خارجه ایالات متحده می‌گوید تلاش ها برای سازماندهی پرواز های تخلیه جهت انتقال آمریکایی های گیرمانده و همکاران شان از افغانستان ادامه دارد.

 به گزارش اسپوتنیک، ، به نقل از "الجزیره"  آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با شیخ تمیم حمد الثانی، امیر قطر، در مورد بحران افغانستان صحبت کرد.  

وزیر امور خارجه آمریکا گفت، تلاش واشنگتن برای سازماندهی پروازهای اضافی تخلیه از کابل برای انتقال آمریکایی ها و همکاران افغان شان ادامه دارد.

از دیگر مسائل مورد بحث در این دیدار درخواست همکاری از قطر به منظور فعال‌سازی فرودگاه کابل برای ارسال کمک‌های بشردوستانه و خارج کردن شهروندان آمریکایی است که  در افغانستان گیر کرده‌اند.

بلینکن قبل از ورودش به دوحه اعلام کرده بود که از تمام تلاش های قطر در حمایت از عملیات خروج شهروندان افغان تشکر می کنم و با افغان های نجات یافته دیدار خواهد کرد.

با پایان عملیات تخلیه نیروهای آمریکایی، فرودگاه کابل به حالت غیرفعال درآمده و به روی پرواز‌های خارجی بسته شده است؛ هرچند دو روز پیش خط هوایی آریانا دو پرواز داخلی به استان‌‌های هرات و کابل برگزار کرد.

بخش‌های عمده‌ای از فرودگاه کابل در اثر ازدحا‌م‌‌های ناشی از عملیات تخلیه تخریب شده و نیازمند بازسازی است. دولت قطر مسؤلیت بازسازی و فعال کردن فرودگاه کابل را به عهده گرفته است. هفته پیش یک تیم فنی از این کشور به کابل رفتند و بررسی‌های ابتدایی در این مورد را انجام دادند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر