04:31 20 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 12
ما را در دنبال کنید

رهبر حزب جمعیت اسلامی افغانستان گفته است که طالبان حکومتی را اعلان کردند که فاقد تخصص‌گرایی محض است و از دید ما محکوم به شکست است.

به گزارش اسپوتنیک، عطا محمد نور، رهبر جمعیت اسلامی شاخه‌ی نور در واکنش به اعلام کابینه‌ی طالبان می‌گوید: «آن‌چنانی‌که انتظار می‌‌رفت، طالبان حکومتی را اعلان کردند که در هیچ‌جای قانون اساسی کشور جای‌گاه ندارد و فاقد تخصص‌گرایی محض است.»


او افزوده: «با تاسف حکومت اپارتاید تک‌قومی، طالب شمول، غیرمتخصص، بدون حضور زنان و برخلاف روح صریح قانون اساسی حاکم شده است. مگر ممکن است ده‌ها ادارات تخصصی و حرفوی را با کسانی مدیریت کنیم که سطح بینش شان از حکومت داری، توسل به مبانی حکومت داری قر‌ون وسطایی باشد؟»
او می‌گوید که اعلان این حکومت خلاف تمام اصول و قوانین حاکم است، نشان‌دهنده دیدگاه منحط قومی، انحصار و سلطه گرایی و بازگشت به گذشته تاریک و «از دید ما محکوم به شکست است.».
او خاطر نشان کرده، «به‌زودی در هم‌سویی با سایر رهبران سیاسی، دیدگاه جدید خویش را در مورد ساختار شکنی سیاسی و جغرافیایی اعلام می‌کنم.»
ساعات پیش ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی طالبان کابیه امارت اسلامی را اعلام کرد که هیبت‌الله آخندزاده همچنان رهبر این گروه باقی ماند.
سخنگوی گروه طالبان گفت، که این کابینه برای پیشبرد امور کنونی گماشته شده اند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر