06:01 18 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

 آمریکا ازاین پایگاه در خارج از کابل برای تخلیه صدها سرباز آمریکایی و حدود هزار نفر از نیروهای ویژه افغان و خانواده های آنها استفاده کرده است.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل  از پلتیکو، ایالات متحده از پایگاه مخفی «ایگل» در خارج از کابل برای تخلیه صدها سرباز آمریکایی و حدود هزار نفر از نیروهای ویژه افغان و خانواده های آنها استفاده کرده است.

این روزنامه به نقل از مقام‌های سیا نوشت که مقام‌های آمریکایی بی سر و صدا به شهروندان آمریکایی و افغان در معرض خطر از جمله کماندوهای افغانی دستور دادند تا در سایه افزایش خطرهای ناشی از حمله تروریستی به فرودگاه اصلی پایتخت‌، به پایگاه مخفی سیا در خارج از کابل بروند تا گذرگاهی امن برای عبور به آمریکا داشته باشند.  

به گفته همین منابع، این عملیات محرمانه که طی چند هفته در ماه آگوست انجام شد‌، منجر به خروج موفق صدها شهروند آمریکایی و افغان از جمله اعضای نیروهای ویژه نخبه افغان و خانواده‌های آنها شد.

یک مقام آمریکایی مشارکت سیا در تخلیه را تأیید و تاکید کرد که این آژانس برای تسهیل دسترسی شهروندان در معرض خطر ایالات متحده و افغانستان به فرودگاه  به طرق مختلف با سایر آژانس ها همکاری نزدیکی داشته است‌.

برخی از این افراد به صورت هوایی از محوطه مخفی موسوم به پایگاه ایگل به فرودگاه منتقل شدند تا از ازدحام جمعیت و تهدید تروریستی در دروازه‌ها جلوگیری شود.

 

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر