13:54 22 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 02
ما را در دنبال کنید

سخنگوی کاخ کرملین در خصوص انتخاب تاریخ 11 سپتمبر توسط طالبان (گروه ممنوع در روسیه) برای تحلیف دولت جدید در افغانستان هیچ اظهار نظری نمی‌کند، اما گفت که کرملین اولین گام های آنها را با دقت زیر نظر دارد.

به گزارش اسپوتنیک، دمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ کرملین در پاسخ به درخواست اظهار نظر در خصوص انتخاب تاریخ تحلیف دولت جدید در افغانستان و این که آیا مشخص است چه کسی نماینده احتمالی روسیه در این مراسم باشد، به خبرنگاران گفت: «شما می‌دانید که روسیه به‌رسمیت شاختن (طالبان) عجله‌ای ندارد. ما نیز مانند اکثر قریب به اتفاق کشورهای جهان، ترجیح می دهیم از نزدیک گام های اولیه این دولت جدید را دنبال کنیم. در مورد انتخاب تاریخ تحلیف، ما به هیچ وجه اظهار نظر نمی کنیم».

وی یادآور شد که تکمیل فراید تشکیل ساختار این دولت دیروز اعلام شد.

آقای پسکوف افزود: «دیگر چیزی برای گفتن وجود ندارد، نکته اصلی مراحل مشخصی است که باید بعد تر دنبال شود. ما این موضوع را با دقیق‌ترین شکل زیرنظر خواهیم داشت».

پیش از این، یک عضو طالبان درباره تاریخ برگزاری مراسم تحلیف اعضای کابینه جدید دولت افغانستان گفت که برگزاری «مراسم تحلیف دولت جدید انتقالی افغانستان برای تاریخ یازدهم سپتمبر برنامه ریزی شده است».

این منبع آگاه افزود که روسیه، چین، قطر، ترکیه، پاکستان و ایران به مراسم تحلیف کابینه جدید افغانستان دعوت شده اند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر