06:50 22 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 50
ما را در دنبال کنید

وزیر خارجه روسیه می‌گوید که موضوع به‌رسمیت شناختن طالبان بسته به اقدامات آنها دارد.

به گزارش اسپوتنیک، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه امروز (پنجشنبه، 10 سپتمبر) در چارچوب بیست و پنجمین همایش روزنامه‌نگاری معاصر «ویسیا راسیا-2021 (سراسر روسیه-2021)» گفت: موضوع به‌رسمیت شناختن طالبان در افغانستان بسته به اقدامات آنها، مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی افزود: همه در مورد نیاز به رابطه داشتن با طالبان صحبت می‌کنند از جمله آنهایی که سفارت‌ شان را به سرعت از کشور تخلیه کردند، اما ما این کار را نکردیم. گفتگو با طالبان ناگزیر است و تقریباً همه کشورها به ناچار مجبور به گفتگو با آنها هستند.

آقای لاوروف گفت که روسیه ساختار سفارت خود در افغانستان را بهبود داده است، تقریبا همه زن ها و کوکان بازگشته اند. اما یک تیم آماده مبارزه باقی مانده است، آنها اطلاعات بسیار مفیدی را در اختیار ما قرار می دهند که از آنها در تماس با شرکای خارجی استفاده می‌کنیم.

اوایل ماه اگست با پیشروی طالبان در شهرهای بزرگ افغانستان وضعیت این کشور وخیم شد. 15 اگست طالبان وارد کابل شد و کنترول کاخ ریاست‌جمهوری را به دست گرفت. سپس گزارش شد اشرف غنی رئیس‌جمهور افغانستان کشور را ترک کرده است. بامداد 16 اگست طالبان اعلام کردند که جنگ در افغانستان به پایان رسیده است و شکل حکومت آینده افغانستان به زودی مشخص خواهد شد. روز 6 سپتمبر آنها مدعی شد که ولایت پنجشیر را تحت کنترول خود درآورده است، اما جبهه مقاومت ملی گزارش ها درباره سقوط این ولایت را رد کرد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر