23:45 28 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

در پی نگرانی از کاهش ارزش افغانی، بانک مرکزی افغانستان دستور جدیدی صادر کرده که بر بنیاد آن تمامی حواله‌ها با پول افغانی پرداخت شود.

به گزارش اسپوتنیک، رویترز به نقل از منابع در بانک مرکزی افغانستان گزارش داد، براساس دستور جدید بانک مرکزی، تمامی بانک‌های دیگر مکلف شده اند تا حواله‌ها تنها به پول افغانی پرداخت شود.


طبق گزارش، دلیل این تصمیم، آخرین تلاش‌های بانک مرکزی برای حفظ دالر امریکایی است که اکنون در بازارهای افغانستان کمیاب شده است.

به گفته یک منبع، بانک مرکزی طی روزهای اخیر به شرکای بانکی عامل اتحادیه وسترن یونیون در افغانستان گفته است که حواله‌های شان را تنها به پول افغانی پرداخت کنند.

با این حال گفته شده که اگر حواله‌هایی توسط فرستنده پیش از این تصمیم به دالر فرستاده شده است، به گونه دالری پرداخت شود.

شرکت MoneyGram،‌ از شرکت‌های انتقال سریع پول در جهان بدون ارایه توضیحاتی، گفته است که این روش تنها در افغانستان روی دست گرفته شده است.

در کنار این، امریکا چند روز پس از سقوط کابل، اعلام کرد که دست‌رسی طالبان به ذخایر 10 میلیارد دالری بانک مرکزی در آن کشور را محدود کرده است.

این در حالی است که بانک مرکزی پیشتر برای کنترل ذخایر ارزی و ارزش افغانی در برابر پول خارجی، تصریح کرد که مالکان حساب‌های فردی می‌توانند به گونه هفته‌وار تنها 200 دالر یا 20 هزار افغانی از حساب‌شان بردارند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر