23:11 27 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

برنامه توسعه‌یی سازمان ملل از بروز فقر شدید در افغانستان هشدار می‌دهد و می‌گوید اگر اقدامات جدی برای بهبود اقتصاد افغانستان روی دست گرفته نشوند، بیشتر مردم افغانستان زیر خط فقر قرار خواهند گرفت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، در گزارش برنامه توسعه‌یی سازمان ملل آمده است که در صورت فرستاده نشدن کمک‌های مالی از سوی جامعه جهانی به افغانستان، حدود 97 درصد مردم افغانستان تا میانه‌های سال 2022 میلادی زیر خط فقر قرار خواهند گرفت.

بنابر گزارش این برنامه، بی‌ثباتی‌های سیاسی و تغییرات سریع در یک ماه اخیر در کشور، زنده‌گی مردم افغانستان را متاثر ساخته و یک بحران اقتصادی در حال رخ دادن است.

کانی ویگناراجا مدیر بخش آسیا و اقیانوسیۀ برنامۀ توسعۀ سازمان ملل متحد، می‌گوید: «نیم از جمعیت افغانستان همین اکنون نیاز به کمک‌های بشری دارند. این گزارش نشان می‌دهد که وضعیت افراد آسیب‌پذیر در افغانستان به سرعت در حال وخیم شدن است».

به گفته برنامه توسعه‌یی سازمان ملل، افغانستان علاوه بر بحران انسانی و اقتصادی، با بحران سقوط توسعه نیز مواجه است.

ویگناراجا افزود: «افغانستان علاوه بر بحران انسانی و اقتصادی، با سقوط کامل توسعه نیز روبرو شده است».

این در حالی است که پیش از این سرمنشی سازمان ملل نیز از وخیم‌تر شدن بحران انسانی در افغانستان هشدار داده است و گفته است که نیم جمعیت افغانستان نیاز فوری به کمک‌های بشردوستانه دارد.

قرار است سازمان ملل به روز دوشنبه یک نشست را در ژنو ازبهر جلب کمک‌های بشردوستانه برای افغانستان برگزار کند.

آنتونیو گوترش از جامعه جهانی خواسته که در این نشست اشتراک کنند و برای مردم افغانستان کمک تعهد نمایند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر