04:03 29 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر می‌گوید این گروه در سال 2001 برای کمک به تحقیقات حملات 11 سپتامبر پیشنهاد داده بود.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از "جیو تی وی" پاکستان، سهیل شاهین: سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر می‌گوید، هنگامی که حملات تروریستی یازده سپتامبر در بیست سال پیش رخ داد، گروه طالبان اعلام آمادگی کرد که در تحقیقات مرتبط به این حملات همکاری کند.

سخنگوی دفتر سیاسی طالبان گفت: به یاد دارم که ما این حادثه را محکوم کردیم. عبدالسلام ظریف سفیر ما در پاکستان بود و من معاون او بودم. ما یک کنفرانس مطبوعاتی برگزار کردیم و این حادثه را محکوم کردیم. ما گفتیم که برای شناسایی مجرمان واقعی پشت پرده همکاری می‌کنیم.

این سخنگوی طالبان گفت، گروه طالبان بیست سال پیش با واشنگتن تماس گرفت تا این مساله را از طریق گفت‌وگو حل و فصل کند .

 او گفت القاعده که یک گروه تروریستی است و مسوول این حملات، درباره آن به افغانستان هشدار نداده بود. او مدعی شد: بنابراین طالبان که آن زمان بر افغانستان حاکمیت داشت، غافلگیر شد.

ماه آگست با تسلط طالبان بر کابل، سهیل شاهین گفت که گروه طالبان به القاعده و دیگر گروه‌های تروریستی اجازه نخواهد داد که اهدافشان را در افغانستان پیگیری کنند.

در یازده سپتامبر 2001، اعضای القاعده دو هواپیمای تجاری ربوده شده را به مرکز تجارت جهانی در نیویورک زدند و هواپیمای دیگری در بخش غربی پنتاگون در نزدیکی واشنگتن دی.سی افتاد. چهارمین هواپیمای ربوده شده در نزدیکی شهر پیتسبورگ در ایالت پنسیلوانیا سقوط کرد. حدود ۳۰۰۰ تن در جریان این حملات کشته شدند

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر