09:05 18 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 11
ما را در دنبال کنید

وزارت امور خارجه چین از جامعه جهانی می‌خواهد تا اقدامات خود را در مورد ضرورت بررسی جنایات نیرو های ایالات متحده در کشتن غیرنظامیان در افغانستان هماهنگ کنند.

  به گزارش اسپوتنیک، ژائو لیجیان سخنگوی وزارت امور خارجه چین بیان  داشت که این کشور خواستار بررسی دقیق مرگ غیرنظامیان در افغانستان به دلیل اقدامات ارتش آمریکا شده است.

 

به گفته وی، در این شرایط ، ایالات متحده نباید بدون در نظر گرفتن هیچ کشوری سعی کند بدون هیچگونه پاسخی، از مسئولیت های خود در برابر این کشور شانه خالی کند.

ژائو لیجیان در ادامه گفت،  لازم است یک بررسی کامل انجام شود و ایالات متحده باید گزارشی را دراین خصوص به مردم افغانستان و کل جامعه جهانی ارائه دهد.

تخریب یک موتر حامل غیرنظامیان در افغانستان کمی قبل از خروج نیروهای آمریکایی از آن کشور صورت گرفت. این حمله توسط یک هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی انجام شد.

درحالی که یافته‌های تحقیقات مستقل تایید می‌کند که در حمله پهپادی اخیر آمریکا در کابل 10 غیرنظامی کشته شدند، اما پنتاگون اظهارداشت که برنامه‌ای برای ارسال بازرس به کابل جهت بررسی این رویداد ندارد.

مقامات نظامی آمریکا مدعی هستند که با هدف قرار دادن این موتر از یک حمله «قریب‌الوقوع» به فرودگاه کابل جلوگیری کردند اما اما نیویورک تایمز پس از بررسی محل حمله، مصاحبه با مردم محلی و مشورت با چندین کارشناس نظامی، این ادعای مقامات نظامی آمریکا را رد کرده است.

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر